fbpx
ZADZWOŃ

Twój pensjonat w wersji mobilnej?

Drogi Hotelarzu, czy zastanawiałeś się kiedyś, ilu z Twoich przyszłych Gości wchodzi na stronę internetową Twojego obiektu noclegowego, korzystając ze smartfona lub tableta? Ciężko wskazać konkretną ich liczbę, jednak jest to zdecydowanie coraz większa grupa. Niektóre strony, już dziś mają aż 50% wejść z urządzeń mobilnych. Warto więc zadbać o to, aby przeglądanie strony www na mniejszym ekranie było równie komfortowe, jak na tradycyjnym komputerze, czy laptopie. Nie jest to jednak takie oczywiste, bo aby tak było, strona powinna charakteryzować się responsywnością, a cóż to oznacza zdradzamy poniżej.

 

Strona internetowa jest responsywna, kiedy jej wielkość i zawartość (treści, obrazy, multimedia) dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia na jakim jest wyświetlana.

Przekładając na prostszy język, to trochę jak z t-shirtami w różnych rozmiarach. Każdy człowiek ma przecież inne wymiary i jeden będzie miał w swojej szafie koszulki w rozmiarze M, a drugi XXL. Takimi samymi prawami rządzi się też świat Internetu. Każde urządzenie, niezależnie od swoich rozmiarów “sięgnąć” chce po tę wersję strony www, która na nim wygląda najlepiej i jest jakby “szyta na miarę”.

Aby lepiej to zobrazować, spójrz na stronę www.netfactory.pl, na której w tej chwili jesteś. Jeżeli czytasz ją korzystając z komputera, spróbuj odtworzyć ją też na ekranie swojego smartfona lub po prostu zmniejsz okno wyszukiwarki. Łatwo zauważysz, że zawartość i wygląd nieco się zmieniają, tzn. poszczególne elementy się zmniejszają, przesuwają, znikają. To jest właśnie rzeczone dopasowywanie się, czyli responsywność.

Skupmy się teraz przez chwilę, na stronach nieresponsywnych. W rzeczywistości wygladają one jak wydruk, zdjęcie, czy plakat. Są cały czas w tym samym rozmiarze. Otwierając wiec taką stronę w wyszukiwarce mniejszego urządzenia przenośnego, ekran musi podążać za stroną, a użytkownik zmuszony jest do przybliżania, oddalania, przesuwania widoku na boki. Przyznasz, że nie jest to zbyt komfortowe?

Jedno jest pewne – Internauci to w dzisiejszych czasach, bardzo wrażliwa i zarazem kapryśna społeczność. Jeżeli strona internetowa nie spełnia ich wymagań, jeśli chodzi o komfort poruszania się na niej i gdy nie mogą znaleźć potrzebnej im informacji, zazwyczaj opuszczają takie miejsce, szukając tego czego potrzebują, gdzieś indziej, być może u konkurencji. Ważne zatem, aby to Twoja strona www okazała się konkurencyjną w porównaniu do innych.

Polecamy Ci więc poważnie zastanowić się nad dostosowaniem strony internetowej Twojego hotelu/pensjonatu/ośrodka wypoczynkowego, do przeglądania jej na urządzeniach mobilnych.

Wymaga to oczywiście kontaktu z profesjonalnym wykonawcą (jakim bez wątpienia jest NetFactory). Polecamy więc siebie i służymy naszym wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu stron www. Projektujemy wyłącznie nowoczesne, responsywne strony internetowe i chętnie odmienimy lub zaprojektujemy od nowa, także i Twoją. Skontaktuj się z nami.

Twój pensjonat w wersji mobilnej?
Jeśli jesteś ciekaw naszych realizacji, zapraszamy Cię do zakładki PORTFOLIO, gdzie obejrzysz część, z wielu naszych projektów.

 

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, propozycje współpracy, lub po prostu czegoś od nas potrzebujesz, śmiało skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie różnego rodzaju współpracy i na nowe pomysły.

Napisz do Nas

Nasza siedziba

ul. Wojewódzka 5, 58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092