fbpx
ZADZWOŃ

Jak niskim kosztem przygotować hotel/pensjonat na ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Lada chwila szturm turystów z dziećmi nawiedzi górskie i nadmorskie miejscowości. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu swojego hotelu/pensjonatu przed przyjazdem gości, tak aby nie mieli oni szansy na nudę. Oczywiście mamy tu na myśli przede wszystkim tę najmłodszą rzeszę turystów. Specjalnie dla hotelarzy, przygotowaliśmy więc listę kilku wskazówek, jak bez dużych nakładów finansowych przygotować się na ferie zimowe.

1. Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w kilka sztuk sanek i jabłuszek, które zapominalscy turyści, lub Ci którzy nie mieli już miejsca w samochodzie, będą mogli wypożyczyć dla swoich dzieci na miejscu i cieszyć się zjeżdżaniem po ośnieżonych górkach, których wszędzie bez liku. Nie zapomnijmy też o przygotowaniu zestawów do ozdabiania bałwanów (marchew, węgielki, gałązki, stare garnki).

2. Kiedy pogoda nie dopisze, lub dzieci będą nudziły się w zimowe wieczory w pensjonacie/hotelu, można rozdać im kolorowanki z najciekawszymi atrakcjami danej miejscowości i okolic. Można zostawić je w recepcji, restauracji, jadalni, kąciku dla dzieci, czy po prostu w pokoju. Dzieci nie będą się nudzić podczas niepogody, będą mniej grymasić przy posiłkach i będą z siebie dumne po pokolorowaniu obrazka.

Darmowy zestaw kolorowanek z Karpacza można pobrać w TYM miejscu, a z Wybrzeża Rewalskiego w TYM.

kolorowanka z Karpacza

3. Jeśli w obiekcie jest basen, dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w różnego rodzaju gumowe koła, motylki, piłki, czy inne zabawki, które umilą dzieciom czas spędzony w wodzie, a i zachęcą je do nauki pływania.

4. Niezapomnianą atrakcją będzie z pewnością zorganizowanie zimowego ogniska, które to rozpalone w towarzystwie śniegu i mrozu, ogrzeje zmarznięte ręce i dostarczy zarówno dzieciom, jak i dorosłym, niezwykle pozytywnych wrażeń. To też fantastyczny pomysł na kolację dla najmłodszych, bo kiełbaski z ogniska zjedzą na pewno, bez zbędnego grymaszenia.

5. A’propos kolacji, to warto pomyśleć o ułożeniu części menu specjalnie dla dzieci, oczywiście o ile takiego jeszcze nie mamy. Świetnie sprawdzą się np. sałatki owocowe, naleśniki, kolorowe kanapki. A i ciepłe kakao lub gorąca czekolada idealnie rozgrzeją zziębnięte po zabawie na śniegu maluchy.

6. Niezłym pomysłem jest zaangażowanie dzieci w pomoc w kuchni, np. przy wspólnym pieczeniu i ozdabianiu muffinek, czy ciasteczek – frajda gwarantowana.

7. Nie możemy też zapomnieć o tym, że dzisiejsze pokolenie dzieci i młodzieży jest za pan brat z nowoczesną technologią, a tym bardziej z internetem. Warto zatem zadbać, aby mogły korzystać ze swoich urządzeń, podłączone do dostępnej w hotelu/pensjonacie sieci WiFi.

8. Jeśli Państwa obiekt znajduje się w Karpaczu, lub na Wybrzeżu Rewalskim, punktem obowiązkowym wręcz, jest wydrukowanie naszej infografiki z wieloma cennymi informacjami jak spędzać czas z dziećmi, zimową porą. Taką ulotkę z pewnością docenią rodzice, którzy szybko zdecydują gdzie mogą się wybrać z pociechami, tak aby nie miały szansy się znudzić. Infografiki do pobrania dostępne są w tych miejscach:

Infografika 12 sposobów na zimę dla dzieci w Karpaczu

 

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą i wszyscy zainteresowani hotelarze zdążą odpowiednio przygotować się do przyjazdu tych najmłodszych turystów z rodzicami. Warto pomyśleć o tym jak najszybciej, bo zadowoleni goście, wrócą do nas z pewnością jeszcze nie raz, a pierwsza fala dzieci rozpoczynających ferie “nadpływa” już 19 stycznia…

 

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, propozycje współpracy, lub po prostu czegoś od nas potrzebujesz, śmiało skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie różnego rodzaju współpracy i na nowe pomysły.

Napisz do Nas

Nasza siedziba

ul. Wojewódzka 5, 58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092