fbpx
ZADZWOŃ

Nowy film – Dworzec kolejowy w Kowarach

Kontynuując temat 120-lecia dawnej Kolejki Karkonoskiej i reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra-Karpacz przygotowaliśmy nowy film, w którym przyjrzeliśmy się bliżej, niszczejącemu dworcowi kolejowemu w Kowarach. W tymże obiekcie i przyległym do niego terenie już od dawna wieje pustkami, a stacja z dnia na dzień traci swój niewykorzystany potencjał…

Mimo, że do Kowar, które leżą w południowo-zachodniej części Polski, nieopodal Jeleniej Góry i Karpacza, już od dawna nie docierają pociągi, wciąż nie brakuje zwolenników przywrócenia użyteczności staremu dworcowi. Miasto jak dotąd miało w planach utworzenie w budynku dworca muzeum, restauracji i informacji turystycznej, które przyciągnąć mogłyby (potrzebnych miejscowości) turystów. Już jakiś czas temu (kilka lat wstecz) miasto Kowary przejęło budynek od spółki Polskich Kolei Państwowych, jednak od tamtej pory niewiele się zmieniło. Dworzec mieści się w Kowarach przy także nieczynnej już linii kolejowej z Ogorzelca do Kamiennej Góry i z Jeleniej Góry do Karpacza.

Cóż, być może nagłośnienie sprawy przyniesie pozytywne efekty i obiekt nie zniszczeje całkowicie?

Netfactory

Wykonanie filmu: KM Studio.

A wszystkim tym, którzy są związani z Karpaczem (prywatnie, bądź biznesowo), lub zależy im na przywróceniu połączeń kolejowych, łączących Jelenią Górę z Karpaczem, serdecznie polecamy darmowe pobranie filmu (korzystając z kodu wyświetlającego się po kliknięciu na napis UMIEŚĆ, po prawej stronie nagrania) i wstawianie go na swoje strony internetowe oraz udostępnianie go na swoim profilu na facebooku.

P.S.

Wszystkie panoramy, filmy oraz zdjęcia z Karpacza, jego okolic i Karkonoszy, do pobrania za darmo, znaleźć można w TYM MIEJSCU.

 

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, propozycje współpracy, lub po prostu czegoś od nas potrzebujesz, śmiało skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie różnego rodzaju współpracy i na nowe pomysły.

Napisz do Nas

Nasza siedziba

ul. Wojewódzka 5, 58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092