fbpx
ZADZWOŃ

Nowy film – Dworzec kolejowy w Mysłakowicach

Dworzec kolejowy w Mysłakowicach to kolejne chylące się ku upadkowi i zapomniane miejsce, na trasie dawnej Kolejki Karkonoskiej, na którym skupiliśmy uwagę naszej kamery. W budynku dworca, który obecnie wygląda dosyć upiornie, wciąż tli się jednak potencjał na przywrócenie mu użyteczności…

Stacja kolejowa w Mysłakowicach (niewielkiej miejscowości leżącej w województwie dolnośląskim, nieopodal Jeleniej Góry i Karpacza) powstał ok. 1905 roku, kiedy to właśnie uruchomiono nową linię kolejową do Kamiennej Góry. Z upływem lat, liczba pociągów przejeżdżających przez Mysłakowice znacznie się zmniejszyła. W efekcie, w niedługim czasie przestały tu przejeżdżać jakiekolwiek składy. Stacja stoi więc nieczynna od około 2006 roku i od tego czasu nie prezentuje się najlepiej. Przejście podziemne jest zalane, wiatrołapy zniszczone, pędnie do semaforów zerwane, strażnica przejazdowa opuszczona i wypruta, a torowisko i perony zarośnięte brzozami. Co prawda, zwolenników przywrócenia połączeń z Jeleniej Góry do Karpacza przez Mysłakowice i Kowary jest wielu, jednak wciąż nie jest pewne, czy jeszcze uda się coś zrobić w tym temacie. Liczymy też na to, że nasze filmy uświadomią problem większej rzeczy odbiorców.

Karpacz.net

Wykonanie filmu: KM Studio.

A wszystkim tym, którzy są związani z Karpaczem (prywatnie, bądź biznesowo), lub zależy im na przywróceniu połączeń kolejowych, łączących Jelenią Górę z Karpaczem, serdecznie polecamy darmowe pobranie filmu (korzystając z kodu wyświetlającego się po kliknięciu na napis UMIEŚĆ, po prawej stronie nagrania) i wstawianie go na swoje strony internetowe oraz udostępnianie go na swoim profilu na facebooku.

P.S.

Wszystkie panoramy, filmy oraz zdjęcia z Karpacza, jego okolic i Karkonoszy, do pobrania za darmo, znaleźć można w TYM MIEJSCU.

 

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, propozycje współpracy, lub po prostu czegoś od nas potrzebujesz, śmiało skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie różnego rodzaju współpracy i na nowe pomysły.

Napisz do Nas

Nasza siedziba

ul. Wojewódzka 5, 58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092