fbpx
ZADZWOŃ

Nowy film – Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Dziś chwalimy się naszą najnowszą realizacją, jaką jest kolejny film stworzony na nasze zlecenie, tym razem prosto z Wybrzeża Rewalskiego, a dokładniej z trasy Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej.

Przejażdżka Rewalską Kolejką Wąskotorową jest trochę jak podróż w czasie. Linia owej kolejki bowiem, łącząca Gryfice przez Rewal z Niechorzem została wybudowana w 1896 r. A w 1916 r., kiedy poszerzono rozstaw torów z 750 mm do 1000 mm, przedłużono ją przez Pogorzelicę, aż do Trzebiatowa.

Podróż odbywa się w taborze złożonym z trzech rodzajów wagonów: odkrytych – wykorzystywanych w pogodne dni, zamkniętych – umożliwiających przejażdżkę w dni deszczowe oraz zabytkowego wagonu barowego. Skład ciągnięty jest przez niezwykłej urody, stary parowóz „Parys”.

W ramach prac rewitalizacyjnych zmodernizowano starą linię kolejową o długości 10 km na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Odnowiono też tabor kolejowy: stare wagony zostały odrestaurowane i wyposażone w ogrzewanie i nowoczesne toalety. Lokomotywy i wagony otrzymały nowe barwy. Ponadto wyremontowano zabytkowe budynki dworcowe i wybudowano 3 nowe dworce.

 

Rewal

Wykonanie filmu: KM Studio.

A wszystkim tym, którzy są związani z Wybrzeżem Rewalskim (prywatnie, bądź biznesowo), serdecznie polecamy darmowe pobranie filmu (korzystając z kodu wyświetlającego się po kliknięciu na napis UMIEŚĆ, po prawej stronie nagrania) i wstawienie go na strony internetowe swoich obiektów noclegowych. Uważamy, że będzie on świetnym uzupełnieniem zakładki atrakcje lub o regionie. Film można też śmiało udostępniać na swoim profilu na facebooku.

 

P.S.

Wszystkie panoramy, filmy oraz zdjęcia z Wybrzeża Rewalskiego, do pobrania za darmo, znaleźć można w TYM MIEJSCU.

 

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, propozycje współpracy, lub po prostu czegoś od nas potrzebujesz, śmiało skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie różnego rodzaju współpracy i na nowe pomysły.

Napisz do Nas

Nasza siedziba

ul. Wojewódzka 5, 58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092